Podujeva

Floreta, mbesa e Hakif Zejnullahut, bën nderime në 23 vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve

Floretë Zejnullahu, deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës është mbesa e heroit të kombit, Hakif Zajnullahu.

E shoqëruar nga presidenti Thaçi, familjarë dhe miq, ajo është përulur tek busti i dëshmorëve në 23 vjetorin e rënies heroike të axhës së saj, Hakifit, Zahir Pajazitit e Edmond Hoxhës.

Rënien heroike të tre heronjëve, Zejnullahu e ka vlerësuar si kthesë për historinë e Kosovës në synimin kryesor, çlirimin e vendit.

https://www.neptun-ks.com/

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close