Kronik e zezPodujeva

Policia zbulon bastoren në llap, shoqërohen në stacion 16 persona

Në një lokal pa mbishkrim në Podujevë, të dielën pas orës 18:00, janë zhvilluar veprimtari të lojës së fatit (bastore).

Brenda lokalit janë takuar 16 persona, të cilët janë shoqëruar në stacionin policor dhe janë intervistuar.

Njësitet policore në vendin e ngjarjes kanë konfiskuar pajisje, të cilat dyshohen të kishin shërbyer për lojëra te fatit, si edhe disa para të gatshme.

Me vendim të prokurorit të rastit, të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt./IndeksOnline/

https://www.facebook.com/pikturamuriunik/

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close