Podujeva
  2 weeks më parë

  Përfshihet nga zjarri një veturë në magjistralen Prishtinë-Podujevë

  Një veturë është përfshirë nga zjarri në magjistralen Prishtinë-Podujevë, më konkretisht në fshatin Sibovc. Zëdhënësja…
  Kronik e zez
  July 18, 2020

  PODUJEVË, NGA TË SHTËNAT ME ARMË NJË I VRARË DHE NJË I PLAGOSUR

  Një person është vrarë dhe një ka mbetur i plagosur nga një përleshje me armë…
  Podujeva
  July 17, 2020

  Vetaksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen katër persona

  Një vetaksident ka ndodhur sot në rrugën Prishtinë-Podujevë, saktësisht në fshatin Vranidoll. Nga ky vetaksident…
  Podujeva
  July 15, 2020

  Banorët e lagjes “20 Qershori” në Podujevë, ndihen të rrezikuar nga ordinanca pulmologjike që punon në hyrje të një ndërtese

  Situatë me Covid-19 në mbarë vendin është shqetësuese, për faktin se numri i rasteve të…
  Podujeva
  July 15, 2020

  71 vjeçarja nga Podujeva mbytet në plazhin e Shëngjinit

  Një grua kosovare ka humbur jetën në plazhin e Shëngjinit. Ngjarja ka ndodhur pasditen e…
  Podujeva
  July 15, 2020

  Podujeva përballet sërish me të infektuar, s’ka mjaftueshëm teste

  Dikur e kishte mundur pandeminë, por tani Komuna e Podujevës numëron 46 raste aktive dhe…
  Podujeva
  July 14, 2020

  Kolona të gjata në kufirin Hungari- Serbi, shumë mërgimtarë ja mësyjnë Kosovës

  Sot, gjatë ditës janë krijuar kolona të gjata në kufirin Hungari- Serbi, më konkretisht në…
  Podujeva
  July 14, 2020

  Podujevë: I hyjnë në shtëpi dhe i vjedhin pushkën e gjuetisë, stoli ari dhe para të gatshme

  Një qytetarë nga komuna e Podujevës është ankuar në Policinë e Kosovës se në mbrëmjen…
  Podujeva
  July 13, 2020

  POLICIA: KUSH NUK RESPEKTON MASAT DERI NË 12 VJET BURG

  Po nuk mbajtët maskë dhe delni në rrugë, mund të dënoheni deri në 12 vjet…
  Podujeva
  July 12, 2020

  216 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, 12 nga Podujeva

  Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 493…
   Podujeva
   2 weeks më parë

   Përfshihet nga zjarri një veturë në magjistralen Prishtinë-Podujevë

   Një veturë është përfshirë nga zjarri në magjistralen Prishtinë-Podujevë, më konkretisht në fshatin Sibovc. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për…
   Kronik e zez
   July 18, 2020

   PODUJEVË, NGA TË SHTËNAT ME ARMË NJË I VRARË DHE NJË I PLAGOSUR

   Një person është vrarë dhe një ka mbetur i plagosur nga një përleshje me armë zjarri që ka ndodhur para…
   Podujeva
   July 17, 2020

   Vetaksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen katër persona

   Një vetaksident ka ndodhur sot në rrugën Prishtinë-Podujevë, saktësisht në fshatin Vranidoll. Nga ky vetaksident kanë mbetur të lënduar katër…
   Podujeva
   July 15, 2020

   Banorët e lagjes “20 Qershori” në Podujevë, ndihen të rrezikuar nga ordinanca pulmologjike që punon në hyrje të një ndërtese

   Situatë me Covid-19 në mbarë vendin është shqetësuese, për faktin se numri i rasteve të të prekurve çdo ditë kalon…
   Close